SZKOŁA NAUK PRAKTYCZNYCH SKŁADA SIĘ Z INTERDYSCYPLINARNYCH ZAJĘĆ, OPARTYCH NA ZDOBYWANIU WIEDZY POPRZEZ DZIAŁANIA PRAKTYCZNE W ZAKRESIE SZTUKI PARTYCYPACYJNEJ I URBANISTYKI SPOŁECZNEJ, KTÓRE NIE POJAWIAJĄ SIĘ W PROGRAMACH TRADYCYJNYCH STUDIÓW AKADEMICKICH ARTYSTYCZNYCH I PROJEKTOWYCH LUB SĄ W NICH OBECNE W SZCZĄTKOWEJ FORMIE.

Naszym celem jest zaangażowanie osób zainteresowanych tematami sztuki partycypacyjnej i urbanistyki społecznej do aktywnego oddziaływania na przestrzeń miejską i jej użytkowników. Chcemy stworzyć grupę 15 osób, posiadających kompetencje badawcze, społeczne, animacyjne, artystyczne lub projektowe, chętnych do ich wykorzystania w rzeczywistym procesie i otwartych na współpracę w zespole interdyscyplinarnym.

Podczas weekendowych spotkań realizować będziemy program szkoły składający się z wykładów, warsztatów oraz ćwiczeń. Każde z zagadnień będziemy omawiać od strony praktycznej i testować w trakcie rewitalizacji znanego z działań Izy Rutkowskiej  “Podwórka im. Wszystkich Mieszkańców” na wrocławskim Przedmieściu Oławskim, na którym kilka lat temu pojawił się 7-metrowy jeż. Wszystkie zajęcia będą skierowane do grona uczestników wyłonionych w wyniku rekrutacji.

Zapraszamy do wspólnej pracy!

Rekrutacja trwa do 6 kwietnia 2018 r. (termin przesunięty ze względu na okres świąteczny i awarię serwera pocztowego).

Wyniki naboru zostaną ogłoszone 9 kwietnia 2018 r. na stronie internetowej oraz fanpejdżu projektu w serwisie Facebook. Zakwalifikowanych uczestników powiadomimy również drogą mailową.

Wszystkie dokumenty znajdziecie tutaj: formularz rekrutacyjny – SNP_FORMULARZ i szczegółowy regulamin projektu – SNP_REGULAMIN.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: info@szkolanaukpraktycznych.pl