ZAMKNIJ
Kurator nietypowych wystaw sztuki, reżyser wydarzeń artystycznych, redaktor i projektant wydawnictw z dziedziny kultury i sztuki. Jest doktorem w Katedrze […]

Kurator nietypowych wystaw sztuki, reżyser wydarzeń artystycznych, redaktor i projektant wydawnictw z dziedziny kultury i sztuki. Jest doktorem w Katedrze Intermediów UAP i wykładowcą w międzynarodowej szkole wzornictwa School of Form. Organizował i współorganizował kilkadziesiąt warsztatów i podróży artystycznych wykorzystujących metodologię TEAM.WORK – współpracy twórców. Interesuje się interdyscyplinarnością współczesnej kultury, immanentną rewolucją wpisaną w dziedzinę edukacji artystycznej i psychologią recepcji sztuki, pracuje na stykach sztuki i designu. Gdy nie pracuje, podróżuje po świecie.

Warszawa w XVI wieku
W czasie trwania wojny z wielkim księciem moskiewskim w nocy z 30 na 31 maja 1515, spłonęła część Starej Warszawy z kolegiatą św. Jana, kościołem św. Marcina oraz przedmieście z klasztorem i kościołem bernardynów.
Warszawa w XIV–XV wieku
W 1339 w Warszawie odbył się tzw. proces warszawski, między Koroną Królestwa Polskiego a zakonem krzyżackim, o bezprawne zagarnięcie Pomorza Gdańskiego i ziemi chełmińskiej.
Początki Warszawy
Miasto powstało najprawdopodobniej na przełomie XIII i XIV wieku, uzyskując lokację ok. 1300 roku, jednak nie zachował się dokument lokacyjny Warszawy.
Przypisywanie starszeństwa grodowi znajdującemu się na terenie obecnego Lasu Bródnowskiego jest nadużyciem
Historia Warszawy – obecnej stolicy i największego miasta Polski, sięga XII lub XIII wieku, kiedy to powstał historycznie najstarszy na terenie dawnej Warszawy dwór książąt mazowieckich Jazdów (obecnie Ujazdów). Przypisywanie starszeństwa grodowi znajdującemu się na terenie obecnego Lasu Bródnowskiego jest nadużyciem, gdyż tereny bródnowskie nie należały do miasta Warszawy aż do 1916 roku i nie współuczestniczyły w rozwoju miasta.