ZAMKNIJ
Architekt. Założyciel pracowni UGO architecture, asystent w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Za swój projekt dyplomowy „Porozmawiajmy o śmieciach” otrzymał jako […]
Architekt. Założyciel pracowni UGO architecture, asystent w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Za swój projekt dyplomowy „Porozmawiajmy o śmieciach” otrzymał jako pierwszy Polak prestiżową nagrodę Archiprix International Hunter Douglas Awards. Laureat 30 nagród, w tym wielu międzynarodowych. Jego projekty prezentowane były na wielu wystawach na świecie. Jako pierwszy Polak w historii został zaproszony do przygotowania indywidualnej wystawy na Biennale Architektury w Wenecji.
Warszawa w XVI wieku
W czasie trwania wojny z wielkim księciem moskiewskim w nocy z 30 na 31 maja 1515, spłonęła część Starej Warszawy z kolegiatą św. Jana, kościołem św. Marcina oraz przedmieście z klasztorem i kościołem bernardynów.
Warszawa w XIV–XV wieku
W 1339 w Warszawie odbył się tzw. proces warszawski, między Koroną Królestwa Polskiego a zakonem krzyżackim, o bezprawne zagarnięcie Pomorza Gdańskiego i ziemi chełmińskiej.
Początki Warszawy
Miasto powstało najprawdopodobniej na przełomie XIII i XIV wieku, uzyskując lokację ok. 1300 roku, jednak nie zachował się dokument lokacyjny Warszawy.
Przypisywanie starszeństwa grodowi znajdującemu się na terenie obecnego Lasu Bródnowskiego jest nadużyciem
Historia Warszawy – obecnej stolicy i największego miasta Polski, sięga XII lub XIII wieku, kiedy to powstał historycznie najstarszy na terenie dawnej Warszawy dwór książąt mazowieckich Jazdów (obecnie Ujazdów). Przypisywanie starszeństwa grodowi znajdującemu się na terenie obecnego Lasu Bródnowskiego jest nadużyciem, gdyż tereny bródnowskie nie należały do miasta Warszawy aż do 1916 roku i nie współuczestniczyły w rozwoju miasta.